טיפול PRP לשיער

ראשי » טיפול PRP לשיער

טיפול PRP לשיער, המכונה גם טיפול פלזמה עשיר בטסיות דם, הוא הליך רפואי זעיר פולשני ללא ניתוח הכולל הזרקת טסיות דם מרוכזות של אדם לקרקפתו. טיפול PRP שימש לראשונה בשנות ה-70 כדי להאיץ ריפוי פצעים וכוויות, אך מאז זכה להכרה כפתרון יעיל לאנשים הסובלים משיער דליל או מקריח.

PRP משתמש בגורמי הגדילה השונים הנמצאים בתוך דגימות מוכנות של הדם המרוכז שלנו כדי לסייע בחילוף החומרים התאי ולספק הזנה לרקמות שלנו – כולל העור, הרצועות וזקיקי השיער שלנו.

בשנים האחרונות טיפולי PRP הפכו לפופולריים במיוחד בשל הגידול במספר המפורסמים המאשרים את השימוש בו; הטיפול PRP נתפס כבחירה מעולה כאשר מחפשים דרכים בטוחות וטבעיות להילחם בתופעה של נשירת שיער והתקרחות.

זריקת PRP

מהו טיפול PRP לשיער?

טיפול PRP (Platelet Rich Plasma) לשיער נחשב בתחום של טיפולים אסתטיים המשמשים לשיקום שיער טבעי ולגירוי צמיחה. הטיפול כולל מיצוי הדם של המטופל, הפרדתו בצנטריפוגה, ולאחר מכן הזרקת ה-PRP לקרקפת עם מחט עדינה במיוחד.

טיפול PRP מעודד צמיחת שיער טבעית על ידי גירוי זקיקי שיער לא פעילים או שהושתלו לאחרונה עם פלזמה עשירה בטסיות דם, וכתוצאה מכך למראה שיער מלא ובריא יותר. לטיפול PRP יתרונות רבים כמו האטה של ​​נשירת שיער תורשתית, עלייה בעובי של שערות קיימות, צמיחה מחודשת של שערות אבודות ומינימום צלקות מהליך קודם. טיפול PRP הופך יותר ויותר פופולרי מכיוון שניתן לבצע אותו במהירות במשרד ללא כל השבתה ואינו כרוך בניתוח או בתרופות.

ייעוץ חינם אלפא הייר

קבלו ייעוץ ראשוני חינם

איזו השתלת שיער היא הנכונה בשבילכם? גלו עכשיו. מהר, ללא התחייבות וללא תשלום

למי מתאים טיפול PRP

טיפול PRP אידיאלי עבור אלה שחווים התקרחות גברית או נשית, התקרחות, אלופציה אראטה או טלוגן אפלוביום. עם זאת, ישנם מקרים מסוימים שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים אם הטיפול יועיל לכם או לא. אנשים עם זיהומים בקרקפת או צלקות עשויים שלא להיות מתאימים עקב סיכון מוגבר לזיהום וחדירה של לקויה של גורמי הגדילה לתוך זקיקי השיער.

בנוסף, אנשים עם תסמונות תפקוד לקוי של טסיות כמו מחלת פון וילברנד צריכים להימנע מטיפול מסוג זה. עם זאת, עם אבחון נכון ושל הרופא המטפל, אנשים יכולים לגלות אם הם מתאימים לטיפול PRP ולקבל טיפול יעיל המתאים לצרכי השיער הספציפיים שלהם.

למה לצפות במהלך ואחרי טיפול ה-PRP?

לפני שעוברים טיפול PRP לנשירת שיער, על המטופל להתייעץ עם הרופא כדי לוודא שהטיפול מתאים לו. במהלך ההליך נלקחת דגימת דם מזרועו של המטופל ומטופלת בצנטריפוגה, המפרידה בין מרכיבים שונים של הדם.

לאחר מכן, הטסיות המרוכזות מוכנסות מחדש לאזורים המושפעים בדרך כלל מנשירת שיער באמצעות זריקת PRP לשיער. ההרגשה במהלך ההליך משתנה מאדם לאדם אך בדרך כלל כרוכה באי נוחות מינימלית.

כצפוי בכל הליך רפואי, חשוב לציין שעשויות להיות תופעות לוואי מסוימות בעקבות טיפול PRP. תופעות הלוואי יכולות לכלול כאב, נפיחות או גירוד באזורי ההזרקה; עם זאת, תופעות אלו נמשכות בדרך כלל לא יותר משבוע וניתן לטפל בהן באמצעות תרופות ללא מרשם כגון אדויל ואקמול. מבחינת זמן ההחלמה, לא נדרשת תקופת מנוחה ממושכת לאחר טיפול PRP לשיער; עם זאת, יש להגביל את הפעילויות הרגילות למשך מספר ימים כדי שהריפוי יוכל להתבצע כראוי.

כמה טיפולי PRP צריך וכמה זמן לוקח לראות תוצאות?

אז כמה טיפולים צריך לעשות ומתי נראה צמיחה כתוצאה מהטיפולים? רוב האנשים יכולים לראות תוצאה אופטימלית לאחר 3 עד 4 טיפולים בהפרש של כ-4 שבועות זה מזה.

התוצאה תהיה תלויה בחומרת נשירת השיער אצל המטופל, אך על פי מחקרים ניתן לראות תוצאות מצוינות אחרי מספר פגישות בודדות בלבד. חשוב לציין כי טיפולי PRP כוללים גם ביקורי תחזוקה.

ביקורי תחזוקה עוזרים להבטיח תועלת מרבית מכל מפגש וצמיחה מתמשכת לאורך זמן. מומלץ למטופלים לחזור כל שישה עד תשעה חודשים לסדרת טיפולים נוספת כדי להאריך את התוצאות. התייעצות עם איש מקצוע מוסמך תקבע בצורה הטובה ביותר בדיוק כמה פגישות יש צורך ובאיזו תדירות יש לחזור לביקורי תחזוקה.

הצעד הראשון להשתלת שיער

קבלו ייעוץ והצעת מחיר ללא התחייבות ד"ר איסמט ילמזר.

יתרונות וחסרונות של טיפול PRP

יתרונותחסרונות
משפר את צמיחת השיער ואת עוביויכול להיות יקר
לא פולשני ונחשב בדרך כלל בטוחהתוצאות עשויות להשתנות מאדם לאדם
שימוש בדם של המטופל עצמו, מפחית את הסיכון לתגובות אלרגיות או זיהומיםיכול לקחת זמן, לדרוש מספר פגישות
יכול להפחית את הצורך בטיפולי נשירה אחריםתיתכן אי נוחות או כאב במהלך הטיפול
מתאים גם לנשים וגם לגבריםלא מומלץ לאנשים עם מצבים רפואיים מסוימים או תרופות
יכול לעורר את הצמיחה של זקיקי שיער רדומיםלוקח כמה חודשים לראות תוצאות מלאות